Ulaşım

KKTC’ye Havayolu İle Ulaşım   

Lefkoşa Ercan Havalimanı’ndan Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Antalya ve Hatay’a günlük seferler yapılmaktadır. Hava yolu şirketlerinin web sitelerini kontrol ederek tarifeler ve ücretler hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Havalimanından kampüse ve kampüsten havalimanına ulaşım içinse KIBHAS Havalimanı Ulaşım Hizmetleri’nden faydalanabilirsiniz. Servis saatlerini ve iletişim bilgilerini görüntülemek için lütfen KIBHAS Havalimanı Ulaşım Hizmetleri web sitesini ziyaret ediniz.

KKTC’ye Deniz Yolu İle Ulaşım  

Feribot ve deniz otobüsü seferleri günlük olarak Mersin-Taşucu ve Girne-Gazimağusa limanlarından sağlanmaktadır. Ayrıca yaz dönemi boyunca Alanya-Girne seferleri de düzenlenmektedir.

Alanya-Girne ulaşım süresi yaklaşık 3 saat ve Taşucu-Girne ulaşım süresi 2 saattir. Deniz yolu ulaşım saatleriyle ilgili tarifeler aşağıdaki deniz yolu şirketlerinden temin edilebilir:

  • Akgünler Denizcilik
  • Fergün Denizcilik

Ada İçi Ulaşım

Lefkoşa ve Girne, Gazimağusa ve Girne arasında düzenli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır. Bölgesel ve şehir içi taksi seferleri bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen ziyaretçiler yerel ve uluslararası ehliyetleri ile araba kullanabilirler. Kuzey Kıbrıs’ta trafik akışı soldandır ve trafik işaretleri uluslararasıdır. Yollar güvenli ve iyi durumdadır. Adaya giriş yapan araçların Kuzey Kıbrıs’ta geçerli bir sigorta yaptırmaları gerekmektedir.

Öğrenci Servisi 

Üniversitemiz, öğrencilerimize şehir içinde ücretsiz ulaşım için “Okul Servisi” imkânı sağlayacaktır.