KKTC Uyruklu Öğrenciler için

Kayıt Yeri :  Kayıt tarihinden önce oidb.arucad.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

Kayıt Tarihi :

Kayıt Saatleri : 08:45-13:00/14:00-16:45

Dersler kayıttan hemen sonra başlayacak olup önemli bir mazereti olan öğrenciler ……………… tarihine kadar kayıt yaptırabileceklerdir. Kaydınızı tamamladıktan sonra, İngilizce seviyenizi belirlemek için İngilizce Yeterlik Sınavı’na girebilirsiniz. (Ayrıntılı bilgi sonraki sayfalarda mevcuttur.)

Üniversitemize Ulaşım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ulaşım hava yolu ve deniz yolu ile sağlanmaktadır. Her iki ulaşım şeklinde de en yakın otobüs terminalinden Girne arabalarına binip Girne merkezde bulunan kampüsümüze gelmek mümkündür.

Kayıt işlemleri

Kayıt işlemleri için gerekli belgeler aşağıda yer almaktadır. Kayıt için gerekli belgeler Türkçe ya da İngilizce değilse çevirilerinin de teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgeleri eksiksiz olarak teslim etmedikçe kaydınızın tamamlanamayacağını lütfen unutmayınız.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Uyruklu Aday Öğrenciler İçin;

 1. Yerleştirme Sınavı,
 2. Özel Yetenek Sınavı Sonuç Belgesi,
 3. Portfolyo Dosyası,
 4. Lise Diploması,
 5. 12 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf,
 6. İkametgâh Belgesi,
 7. KKTC Kimlik Kartı fotokopisi,
 8. Bir akademik yıl için belirlenen kayıt harcı, eğitim ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu

Önemli Açıklamalar

 • Kayıt için evraklarınızın eksiksiz olması şarttır. Aksi taktirde kayıt işleminiz tamamlanmayacaktır.
 • Kayıt yaptıran öğrencilerden TOEFL veya IELTS sınav sonucu olan yada İngilizce Seviye Tespit Sınavı’ndan başarılı olan ve birinci sınıfa kayıt yaptırma hakkı kazanan öğrencilerin ders kayıtlarını akademik takviminde belirtilen kayıt tarihleri arasında yapılacaktır.
 • Her öğrencinin kendisine ait bir öğrenci kartı ve numarası vardır. Öğrenci kartları kayıt sonrası belirlenen tarihte öğrencilere teslim edilecektir.