Direktörün Mesajı

 

Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi, sertifika kurslarına yönelik bir eğitim merkezidir. ASTAM, Sanat, Tasarım ve İletişim alanında toplum hizmetine sunulan bir eğitim programları birimidir. ASTAM sertifikaya yönelik eğitim programlarının yanında, sanat etkinlikleri, tasarım ürünleri ve iletişim tasarımı alanında üretim yapabilecek altyapı, eğitmen ve uzman kadrosuna sahiptir.

Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi bireyler ve kurumlar olmak üzere, her yaş kuşağının temsil edildiği toplum için bilgi ve deneyim hizmetleri sunmayı ve bu hizmetlerde çağımızın gerektirdiği şekilde toplumun ihtiyaç ve koşullarını bütünleştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda, kuram ile uygulamayı birleştirerek katılımcılara yaşamlarına zenginlik katacak bilgi ve beceri kazandırmayı ve uzman olduğu sanat, tasarım ve iletişim alanlarında hizmet sunmayı kendine ilke edinen ASTAM, sanatın evrensel değerlerine bağlı kalmayı da etik gereklilikten sayıyor.

Gerek konvansiyonel uygulama alanlarında gerekse de dijital ortmada gerçekleşen üretim alanlarında güncelleme, yetkinlik ve deneyim pekiştirmeye yönelik programlarımız iki kategori kapsamında gerçekleşiyor: Açık Eğitim Programları ve Kurumsal Eğitim Programları.

Doç Dr. Alev Adil

Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi

Direktör